Начало Борба Два медала за българските борци на европейското

Два медала за българските борци на европейското

0

Два медала спечелиха българските борци на европейското първенство, което се провежда в „Асикс Арена“ в София.

При 41-килограмовите на класическия стил Альоша Илиев отстъпи на финала на руснака Давид Валиев с технически туш 0:8.

Мартин Шишеков (75) пък взе бронз, след като се наложи над сърбина Душан Стокич с 9:0.

Стефан Стефанов (44 кг) загуби с туш от руснака Илия Кандалин и остана на пето място.

В неделния ден ще има поне двама българи, които ще атакуват медалите. Ердал Галип (62 кг), който на полуфиналите в свободния стил бе убедителен срещу Аврам Мостапулов (Гърция) – 9:0. За златото той ще се изправи срещу руснака Смаил Касаунов.

За бронзът пък ще излезе Стилиян Джоров (68 кг).

Есад Боздали (38 кг) и Онур Яшар (85 кг) ще трябва да минат през репешажите по пътя до малкия финал.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".