Начало Борба Избраха Назарян за най-техничен в Ловеч
0

Избраха Назарян за най-техничен в Ловеч

0

Едмонд Назарян бе избран за най-техничен състезател на държавния шампионат по класическа борба в Ловеч. Европейският шампион при 55-килограмовите от миналата година триумфира без проблеми в по-горната категория, до 60 кг.

Синът на легендата Армен Назарян спечели и трите срещи без да даде точка на съперниците си. На финала той преодоля и Андрей Георгиев с 9:0, което му донесе и приза за най-техничен на турнира. Това бе завръщане за Едмонд на тепиха след контузията в рамото, която получи още в началото на годината.

Дейвид Димитров пък ликува при 72-килограмовите. Носителят на златния пояс „Никола Петров” също бе убедителен след 4 успеха, а на финала се наложи с 10:1 над Златомир Емилов. Това бе и единствената точка, която Дейвид даде на съперниците си и след края на първенството бе обявен за най-резултатен борец.

Дейвид Димитров продължава да доминира в България

Отборен победител стана тимът на „Ботев-93” Враца със 188 т., който грабна и приза „Атанас Комшев“. Втори се нареди НСА със 140 точки, следван от „Васил и Георги Илиеви“ (Кюстендил) със 112 т.

При дамите „Юнак Локомотив“ стана отборен шампион със 170 точки. Подгласнички на русенки са „Левски” София със 140 и „Васил и Георги Илиеви“ (Кюстендил) с 84 т.

Мария Оряшкова нямаше затруднения по пътя към титлата в Ловеч. Снимки: Bul-wrestling.org

Мария Оряшкова от “Юнак Локомотив”, която наскоро спечели 10-а европейска титла в самбото, ликува в категория до 76 кг. Националката спечели категорично и четирите си срещи – туш срещу Моника Ангелова, Христина Йотковска, Кристина Мечкова и Ванеса Калоянова. Призът за най-технична състезателка получи София Георгиева, който триумфира в категория до 68 кг. Още в първата среща състезателката на „Левски“ надделя над Юлияна Янева, носителка на Световната купа, с 3:2.