Начало Борба Мария Оряшкова: Усещам, че се доближавам до квотата (ВИДЕО)

Мария Оряшкова: Усещам, че се доближавам до квотата (ВИДЕО)

0

Мария Оряшкова прибави пореден медал към колекцията си – този път от Държавното първенство по борба. Спортист номер 4 на България за 2020-та година спечели златото в категория до 76 килограма, като постигна 4 победи, не загуби точка и всичките си срещи постигна с туш. Във финала тя срази с 10:0 Ванеса Калоянова.

В понеделник Оряшкова тръгва на поредния си лагер с националния отбор по борба на Белмекен. Шесткратната ни световна шампионка и деветкратна европейска по самбо преследва голямата си цел – олимпийска квота за Токио.

„Още не знам каква е програмата и къде ще участвам. Ръководството трябва да реши, но предполагам, че на възможно повече състезания, за да трупам опит“, каза Мария пред boec.BG.