Начало Борба Селишка и Николова завоюваха златни медали в Будапеща

Селишка и Николова завоюваха златни медали в Будапеща

0

Българските златни момичета в борбата Миглена Селишка и Евелина Николова спечелиха златни медали от европейските квалификации за Олимпийски игри, които се провеждат в унгарската столица Будапеща.

На трето място при 68-килограмовите достигна настоящата световна шампионка при 72-килограмовите Юлиана Янева. Съперничката и в „малкия финал“ Далма Канева не се яви за сблъсъка. За съжаление, шесткратната световна шампионка по самбо Мария Оряшкова отстъпи в битката за бронзовия медал при 76-килограмовите с обрат в последната минута и краен резултат 4-3 за съперничката и Алла Белинска от Украйна.

Най-лекият ни представител при дамите Миглена Селишка трябваше да премери сили с Емир Демирхаан за златния медал, но туркинята не се яви за схватката.  Селишка стгина до финала след победи над националки на Швеция и Полша.

Евелина Николова започна в категория до 57 кг срещу четирикратната бронзова медалистка от европейски първенства – Альона Колесник от Азербейджан. Николова спечели четири точки през първата част и още две през втората, затваряйки схватката с 6:0.

В четвърт-финален сблъсък българката изоставаше с 2:6 срещу рускинята Вероника Чумикова и стигна до 4:6 десет секунди преди края. В драматичните последни секунди на двубоя тя изравни резултата и продължи напред в турнира. След това Николова надигра Бедина Гюн от Турция с 4-2 точки в изключително оспорван сблъсък .

Финалната среща на Николова срещу Алина Акобия от Украйна също не се изигра поради неявяване на украинката на тепиха.

В 19:00 часа българско време започват финалите при мъжете в класическия стил. Boec.BG ще следи на живо представянето на българите в последните схватки от форума в Будапеща и ще отрязи тяхното представяне непосредствено след края на срещите им.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".