Начало Борба Силен турнир по борба се проведе в Златица (КЛАСИРАНЕ)

Силен турнир по борба се проведе в Златица (КЛАСИРАНЕ)

Силен турнир по борба се проведе в Златица (КЛАСИРАНЕ)
0

В Златица се проведе 14-то издание на турнира по класическа борба „Стоян Николов“. В надпреварата участие взеха 120 деца от 18 отбора от цялата страна.

Състезанието се състоя в 4 възрасти – подготвителна група, деца, момчета и кадети като общо категориите в различните възрасти бяха 11.

Домакините от Златица спечелила общо 3 титли, следвани от „Враца“ – с 2 и „Селановци“, „Костандово“, „Камчия“, „Локо Пловдив“, „Етрополе“ и „Самоков“.

За най-техничен състезател на турнира бе определен Кристиян Петков (53 кг), който препаса и пояса „Стоян Николов“. А за най-резултатен борец бе обявен Станислав Ненов, шампион в кат. до 35 кг. И двамата са състезатели на клуб по борба „Стоян Николов“ от Златица.

Наградата за най-атрактивен състезател получи Добрин Даркев („Самоков“), а за най-добър треньор бе обявен Иван Нешков („Златица“).

Ето и пълното класиране на медалистите във всяка една категория:

Подготвителна група:
26 кг
1. Митко Иванов – „Селановци“
2. Марио Тодоров – „Златица“
3. Петър Петров – „Враца“
3. Огнян Цветков – „Оряхово“

Деца:
30 кг
1. Владислав Иванов – „Враца“
2. Валентин Валентинов – „Камчия“
3. Наско Костов – „ЦСКА“
3. Лоренцо Димитров – „Златица“

35 кг
1. Станислав Ненов – „Златица“
2. Николай Карабойков – „ЦСКА“
3. Яко Атанасов – „Самоков“
3. Станислав Иванов – „Враца“

42 кг
1. Георги Кондаков – „Костандово“
2. Георги Старошалиев – „Златица“
3. Александър Каракашев – „Карлово“
3. Габриел Димитров – „Самоков“

53 кг
1. Кристиян Петков – „Златица“
2. Методи Трайков – „Марек“
3. Александър Петков – „Златица“
3. Николай Росенов – „Самоков“

Над 73 кг
1. Иван Георгиев – „Камчия“
2. Николай Алексиев – „Златица“
3. Иван Димитров – „Локо Варна“
3. Иван Яръмов – „Самоков“

Момчета:
38 кг
1. Димитър Димитров – „Локо Пловдив“
2. Недко Скачков – „Златица“
3. Стоян Филипов – „Марек“
3. Кристиян Георгиев – „Самоков“

52 кг
1. Антонио Христов – „Враца“
2. Евгени Петров – „Златица“
3. Божидар Лазаров – „Самоков“
3. Пламен Павлов – „Локо Пловдив“

Кадети
42 кг
1. Мартин Атанасов – „Златица“
2. Христо Райков – „Златица“

51 кг
1. Цветомир Тодоров – „Етрополе“
2. Христо Валентинов – „Враца“
3. Ерик Дагански – „Самоков“
3. Радослав Кърнолски – „Самоков“

92 кг
1. Добрин Даркев – „Самоков“
2. Йоан Кесяков – „Златица“
3. Валентин Валентинов – „Враца“
3. Денис Бисеров – „Самоков“