Начало Бокс България с три медала от Европейското по бокс
0

България с три медала от Европейското по бокс

0

Българските боксьори спечелиха три медала от Европейското първенство за мъже в Ереван. Ергюнал Себахтин, Даниел Асенов и Хавиер Ибаниес си гарантираха минимум бронзови отличия от шампионата на Стария континент, който се провежда в арменската столица. Те се класираха за полуфиналите на турнира и в неделя ще атакуват още по-благородни отличия.

Началото на успешната серия бе поставено от Ергюнал Себахтин. Националът ни в категория до 48 килограма дебютира по възможно най-добрия начин на турнира. Младият ни талант сломи с 5:0 съдийски гласа съпротивата на ирландеца Рики Несбит. Ергюнал показа много добра игра, влезе смело в двубоя и успя да наложи своя стил. Той взе превес след първите два рунда, а в третия боксира много умно и напълно заслужено се класира за полуфиналите. Така Себахтин си гарантира минимум бронзов медал. За място на финал в неделя той ще се изправи срещу италианеца Леонардо Еспозито.

Тайсъна от Кукорево, носител на 6 златни отличия от европейски първенства, пък се поздрави с победа над Салах Омар (Германия) в категория до 54 килограма. Българинът стигна до категоричен успех с 5:0 съдийски гласа. В типичния си биткаджийски стил той не остави шанс на съперника си и в неделя ще се изправи срещу Дилън Ийгълсън (Ирландия).

По същото време, но на ринг Б, Хавиер Ибаниес си гарантира медал след успех с 5:0 съдийски гласа над Небил Ибрахим (Швеция). Натурализираният кубинец се класира за полуфиналите в категория до 57 килограма, като потвърди очакванията да се представи на висота и да донесе отличие от Ереван. За място на финал в неделя Ибаниес ще срещне представителя на домакините Артур Базеян.

Четвъртият ни представител на четвъртфиналите днес – Кристиян Николов отпадна от турнира. Националът ни при 80-килограмовите отстъпи на сърбина Артьом Агейев и остана на пето място в класирането.