Начало Бокс България си гарантира още шест сигурни медала на „Странджа“ в сряда

България си гарантира още шест сигурни медала на „Странджа“ в сряда

0

С шест категорични български победи отбелязахаме четвъртия ден на 73-ото издание на международния турнир за Купа „Странджа“.

Чрез тях националите ни се класираха за полуфиналите на най-стария боксов турнир в Европа, който тази година е със „златен“ статут към Диамантената лига.

В първия мач с българско участие Станимира Петрова преодоля съпротивата на представителката на Казахстан Балауса Муждиман. Родната звезда, която е и трикратен носител на Купа „Странджа“, се поздрави с успех с 5:0 съдийски гласа. Тя започна много уверено и убедително взе първия рунд.

Във втория казахстанката изравни играта и всичко опря до изхода на третата част. Там Петрова отново показа майсторство и заслужено си осигури минимум бронзово отличие от турнира. В петък, за място на финала, тя ще се изправи срещу рускинята Наталия Самохина.

Светлана Каменова продължава напред в категория до 57 килограма. Тя постигна убедителен успех с 5:0 гласа над испанката Дженифър Ромеро и ще се изправи в петък срещу Вилма Витанен (Финландия) за място на финал.

Радослав Росенов продължава с впечатляващото си представяне на Купа „Странджа“. 18-годишният дебютант в турнира при мъжете се класира за полуфиналите в зала „София“. Националът в категория до 60 килограма изнесе истинско шоу за публиката. Той победи по категоричен начин Симоне Спада от Италия с 5:0 съдийски гласа. Росенов видимо се забавляваше на ринга, като показа значително по-висока класа. В петък за място на финала, той ще се изправи срещу друг италианец – Джанлука Русо.

Уилиам Чолов стори същото и сломи с 5-0 естонеца Максим Любимов. Утре българинът ще играе с Миндаугас Гедминас от Норвегия.

Рами Киуан пък се поздрави с успех с 5:0 съдийски гласа над Омурбек Маманов от Киргизстан. Двамата направиха сравнително равностойни първи два рунда. В третия обаче Киуан показа висока класа и завидно самочувствие. В четвъртък той ще се изправи срещу казахстанеца Нурканат Раис.

Йордан Морехон се класира за полуфиналите в категория над 92 килограма. В зала „София“ той победи победи Йонас Язевичиус от Литва. Морехон се поздрави с успех след 5:0 съдийски гласа, като разликата в класите очевидно бе в негова полза. Следващото препятствие пред Морехон е германецът Нелви Тяфак. Мачът им ще се проведе в петък.

В петък на полуфинал ще боксира и Радослав Панталеев (92 кг), който е носител на Купа „Странджа“ от миналата година.