Начало Бокс България си осигури 12 медала от „Странджа“
0

България си осигури 12 медала от „Странджа“

0

България си осигури 12 медала от 68-ото издание на международния боксов турнир „Странджа“. От 17-те наши състезатели в днешните 1/4-финали, само петима не успяха да продължат напред.

В последните мачове от вечерната сесия победи постигнаха Кристиян Димитров (91 кг), Габриела Димитрова и Златислава Чуканова при 51-килограмовите жени, и Деница Елисеева в категория до 60 кг.

Станимира Петрова и Джоана Нуамеруе също се класираха за полуфиналите на 68-ото издание на международния турнир по бокс „Странджа“.

В категория до 54 кг световната ни шампионка Петрова не остави никакви съмнения в превъзходството си над Юлия Апанасович от Беларус и спечели с 5:0 съдийски гласа.

Джоана Нуамеруе спечели първи медал от международен боксов турнир, след като победи в много драматичен мач Йелена Янивийевич от Сърбия с 3:2 съдийски гласа. По-малко от година, след като пострада тежко в катастрофа край Русе, състезателката по таекуондо и кик бокс, показа израстване в бокса. Джоана влизаше без страх в близкия бой, размени си много удари със сръбкинята и въпреки че още във втория рунд от носа й текна кръв, тя доигра мъжки срещата си.

Още два медала си осигуриха българските боксьори от 68-ия международен турнир „Странджа“, който продължава до неделя в зала „София“. Айрин Исметов при 64-килограмовите и Арман Хакобян в категория до 75 кг си гарантираха поне бронз от надпреварата, след като спечелиха 1/4-финалните си срещи.

В категория до 56 кг Стефан Иванов си осигури поне бронзов медал с категоричната си победа с 5:0 над Джузепе Канонико (Ит).

Полуфиналите са днес, като ще се играят на един ринг в зала „София“ в две сесии от 14:30 и от 18:30 часа. Билетите за целия ден са по 10 лева и могат да се закупят на място от Тикетпортал.