Начало Бокс Чолов спечели четвъртата си европейска титла по бокс

Чолов спечели четвъртата си европейска титла по бокс

0

България има европейски шампион по бокс от първенството за младежи в Будва, Черна гора. Уилям Чолов триумфира в категория до 75 килограма. След оспорвана битка, на финала българинът победи руснака Аким Павлюков след съдийско решение.

Другият ни финалист днес – Радослав Росенов остана на крачка от титлата в категория до 60 килограма. На финала нашето момче бе спрян от друк руснак – Алексей Шендрик.

Равносметката за младите ни боксьори от първенството е 1 златен, 1 сребърен и 2 бронзови медала. Освен златото на Чолов и среброто на Росенов, медали спечелиха още Даниел Кирилов и Кирил Борисов.

Утре в белград пък започва Световното първенство по бокс при мъжете, където България ще разчита за медали на 9 състезатели.