Начало Бокс ЦСКА и Ямбол с по две титли от финалите на държавното лично първенство по бокс
0

ЦСКА и Ямбол с по две титли от финалите на държавното лично първенство по бокс

0

Състезателите на ЦСКА и на домакините от Ямбол спечелиха две титли от финалите на Държавното лично първенство по бокс.

Александър Александров победи Георги Андонов по точки с 3:0 съдийски гласа в категория до 52 килограма, а второто злато за „армейския“ клуб донесе при 60-килограмовите Тони Савов, който нокаутира във втория рунд Петър Ангелов.

Златните отличия за домакините донесоха Ангел Димов в категория до 64 килограма, който спечели без игра срещу Калоян Димов, както и Георги Манов при 91-килограмовите също след отказване на съперника му Иван Симеонов. В другите финали днес Константин Иванов триумфира при най-леките до 49 килограма след отказване преди мача на съперника му Ивайло Йорданов.

При 56-килограмовите Катин Асенов нокаутира във втория рунд Емануил Богоев. В категория до 69 килограма Николай Коев спечели с 2:1 съдийски гласа срещу Роберт Чамасанян, а при най-тежките над 91 килограма Александър Георгиев също спечели без игрла срещу Йордан Терзиев.