Начало Бокс Два бронза за боксьорите ни в Сърбия

Два бронза за боксьорите ни в Сърбия

0

Два брознови медала спечелиха днес родните боксьори на турнира „Златната ръкавица във Войводина“.

Прохор Рязанов (49) и Николай Маринов (56) спечелиха завършиха трети в своите категории, след като загубиха на полуфиналите от индийците Селой Сой и Билостон Сних.

Утре турнирът в Сърбия продължава, като българи ще спорят за златен медал в цели три дивизии.

В кат. до 75 кг. Николай Зафиров победи унгареца Сома Местер и ще се боксира с хърватина Габриел Веочич, от когото загуби на турнира „Мемориал Емил Жечев“ в Ботевград през април.

52-килограмовият Ясен Радев пък се наложи над казахстанеца Бекзат Амангелдинов, а на финала има за съперник бразилеца Габриел Луиз Оливейра.

При девойките Мелек Закифова се справи с индийката Бхарти и за златото ще се бие с Анел Кудайбергев от Казахстан. И трите финала са утре.

Източник: БФ Бокс