Начало Бокс Локомотив София с най-много медалисти от Плевен

Локомотив София с най-много медалисти от Плевен

0

Боксьорите на „Локомотив“ София спечелиха най-много медали от провелото се Държавно лично първенство за ученици в Плевен. Шампионатът приключи днес с финалите в отделните категории. В него взеха участие 148 таланти от 36 клуба.

Боксьорите на „железничарите“ успяха да стигнат до 10 отличия на турнира. Четири от тях са златни – Георги Гълъбов (32 кг), Ангел Димитров (42 кг), Янко Илиев (44 кг) и Петър Петков (46 кг). Антонио Дамянов (38 кг) и Светлин Дамянов (46 кг) спечелиха сребро, а с бронз се поздравиха още Петър Костов и Виктор Георгиев (50 кг), Красимир Трендафилов (70 кг) и Красимир Мемов (80 кг).

С 4 златни медала се отличиха и талантите на пловдивския „Лаута“. Шампиони в отделните категории станаха Илия Калчев (36 кг), Владимир Давидов (40 кг), Джан Ахмедов (52 кг) и Пламен Пиринов (75 кг), докато бронз спечели Антоан Русинов (42 кг).

Талантите на „Кико“ заемат трето място по отличия в крайното подреждане. Титли за тима спечелиха Трайчо Трайчов (54 кг), Станислав Георгиев (90 кг) и Илиян Димитров (+90 кг). Второ място заеха Иван Иванов (34 кг) и Рашо Данг (44 кг), а бронз спечели Жульо Иванов (+90 кг).

Тимът на ЦСКА също се поздрави с три златни отличия, чрез Николай Карабойков (34 кг), Манчо Методиев (50 кг) и Александър Гърбев (57 кг). Със сребро се поздрави Иван Христов (40 кг), а бронз взеха Александър Бонев (48 кг) и Нино Николаев (63 кг).