Начало Бокс Роберта Хаджийска на победа от медал на Европейското
0

Роберта Хаджийска на победа от медал на Европейското

0

Една победа дели Роберта Хаджийска от възможността да спечели медал на Европейското първенство по бокс за ученици в Ерзурум, Турция. В категория до 46 килограма националката ни ще се изправи днес срещу представителката на домакините Назефил Суде. Двубоят им е от следобедната програма на турнира, която започва от 14:00 часа. Срещата е предвидена за 14-та в списъка.

При победа Хаджийска ще се класира за полуфиналите на шампионата и ще си гарантира поне бронзово отличие. Тя би срещнала за място на финал победителката от срещата на Луиз О`Брайън (Ирландия) и Юлия Дорошенко (Азербайджан).

Тази вечер България ще бъде представена и от още един участник. В късната сесия, която започва от 17:30 часа, на ринга ще се качи Лоренцо Зоранов (40 кг). Той ще боксира в първи кръг срещу Адеми Гаши (Хърватска). Мачът е 13-и в програмата.

В съботната сесия от Европейското първенство отпаднаха Камелия Желязкова (51 кг) и Антонио Дамянов (42 кг).