Начало Бокс Седем българи в битка за медалите днес на европейското в Анапа
0

Седем българи в битка за медалите днес на европейското в Анапа

0

Седем български боксьори ще се качат днес на ринга в руския град Анапа в битки за медалите на европейското първенство за юноши и девойки.

Това стана възможно, след като снощи за ¼-финалите на турнира се класираха Уилям Чолов и Николай Зафиров.

Европейският ни шампион за ученици от м.г. Чолов постигна категоричен успех с пълно съдийско единодушия над Кристиан Барски от Полша – 5:0 (30:27, 30:27, 30:27, 30:26, 30:26) в кат. до 66 кг. Днес в спор за отличията българското момче ще се изправи срещу Анар Гусейнови от Грузия.

В кат. до 70 кг Николай Зафиров пък изнесе истинска лекция на азера Мехман Гулиев и го победи с 5:0 (29:28, 29:28, 30:27, 30:27, 29:28). Днес той среща италианеца Ясин Херми.

Загуби снощи претърпяха Димитър Димитров (75) и Жулияна Петрова (46 кг).

Освен Чолов и Зафиров, в днешните ¼-финали ще боксират и Радослав Росенов (46 кг), Красимир Джуров (48), Даниел Стефанов (50),  Ясен Радев (52) и Емирджан Мехмед (63), които спечелиха по-рано своите мачове на шампионата.