Начало Бокс Тайбе Юсеин и Петър Касабов отличени в „Синя звездна класация 2021“

Тайбе Юсеин и Петър Касабов отличени в „Синя звездна класация 2021“

0

Петър Касабов и Тайбе Юсеин са сред големите победители в „Синя звездна класация 2021“, организирана от обединени спортни клубове „Левски“. А борбата бе сред най-наградените спортове.

Бронзовата медалистка по борба от Летните олимпийски игри в Токио (категория до 62 килограма) взе приз за „Спортист на годината“, а националният селекционер и треньор в „Левски“ Петър Касабов е номер 1 сред наставниците.

Снимка: LAP.BG

Още две националки по борба си тръгнаха със специални статуетки. Миглена Селишка и Мими Христова бяха отличени за „постижения на олимпийските игри“. Селишка спечели сребро на Европейското първенство във Варшава (50 кг) и остана седма в Токио. Христова записа едно пето място на Световното първенство (68 кг) и бе 10-та на Игрите в Япония.

21 млади състезатели в различни спортове бяха посочени като най-перспективни спортисти за 2021 г. Сред тях има 8 представители на борбата, двама боксьори и един самбист.

БОРБА: Никалъс Сулев, Йордан Топалов, Калоян Иванов, Кристиян Миленков, Спартак Валентинов, Даниела Бръснарова, Гергана Стоянова и Виктория Бойнова

БОКС: Ясен Радев и Кирил Борисов

САМБО: Димитър Смилянов

За „най-перспективна детско-юношеска школа“ бе посочен клубът по борба Левски, а дългогодишният му секретар – Димитрина Теофилова, взе приз за „всеотдайност“.

Церемонията се проведе в Музея на спорта в Националния стадион „Васил Левски“, а водещ бе популярният актьор и известне „син“ фен Владислав Карамфилов-Влади Въргала. На събитието присъстваха и много легенди, олимпийски и световни шампион.