Начало Карате Фурор за Ивет Горанова в Букурещ

Фурор за Ивет Горанова в Букурещ

0

Голямата звезда на българското и световно карате – Ивет Горанова постигна истински фурор с представянето си на турнира в Букурещ. Олимпийската ни шампионка от Токио спечели два златни медала в 19-ото издание на международната надпревара в румънската столица.

Горанова беше специален гост на турнира и стана първа в две категории – „кумите“ до 55 килограма и Оpen. В състезанието участваха около 1400 спортисти от България, Румъния, Молдова и Украйна, а страната ни беше представена от 12 клуба. Вицепрезидентът на БНФ Карате Русалин Русалинов и личният треньор на Горанова Ангел Ленков също бяха сред официалните лица.

В класирането по медали на първо място е Карате клуб Цанев с 14 златни, 12 сребърни и 19 бронзови медала, клуб Самурай е на осма позиция с 4-4-10, Етър Велико Търново е 11-и с 4-1-0, а Петромакс Плевен зае 15-о място с 3-3-5 медала.

От ръководството на федерацията потвърдиха и че на 5 и 6 ноември във Велико Търново предстои Национална купа по карате за всички възрасти.