Начало Карате Отново без изненади на държавното първенство по олимпийско карате

Отново без изненади на държавното първенство по олимпийско карате

0

Спортен клуб „Цанев“ (доскоро под името „Никон“) стана отборен шампион на държавното първенство по олимпийско карате. В шампионата, който се проведе в София, участие взеха 512 каретики от 33 клуба от цялата страна.

Клуб „Цанев“ оглави отборното класиране, след като представители му завоюваха 23 титли. Осемкратните шампиони отново отнесоха конкуренцията. На втора позиция се нареди кюстендилския клуб СК „Шурикен“, чиито състезатели грабнаха 11 златни медала. По-надолу в класирането се наредиха състезателите на карате клубовете „Самурай“ (Добрич) и „Ронин 11“ (София) с по 9 шампиони.

Карате отскоро е олимпийски спорт, който ще излъчи първите в историята си олимпийски шамипони на Игрите в Токио следващото лято.