Начало Карате Валентин Крумов от Шотокан карате клуб „Шампион“ стана спортист №1 на Кюстендил

Валентин Крумов от Шотокан карате клуб „Шампион“ стана спортист №1 на Кюстендил

0

Валентин Крумов от шотокан карате клуб „Шампион“ и Рая Сръндева от клуба по естетическа групова гимнастика „Велбъжд“ са спортисти на 2022 година на Кюстендил.

Двамата събраха равен брой точки в анкетата сред местните журналисти и спортни клубове и разделят първото място. Трета в допитването е Ралица Михайлова от клуба по художествена гимнастика „Велбъжд“.

Сръндева беше част от националния отбор на България, който спечели сребърен медал на Световното първенство за девойки в Грац (Австрия) в края на ноември.

Крумов завоюва бронзов медал при мъжете на кумите в категория кумите опън и спечели отборната титла до 21 години на Европейското първенство по карате шотокан в Суботица (Сърбия) през април, а през октомври на Световното първенство в Карлови Вари (Чехия) той заслужи сребро при младежите до 21 години на кумите в категория до 78 килограма и бронзово отличие при мъжете на кумите в отборната надпревара.