Начало Кикбокс и муай тай 121 медала и трето място за България от Световната купа по кикбокс (СНИМКИ)

121 медала и трето място за България от Световната купа по кикбокс (СНИМКИ)

0

България отново зае челна позиция след голямо първенство по кикбокс. Родните кикбоксьори завоюваха 121 медала на Световната купа в Унгария, което ни отреди трета позиция в крайното общо класиране по държави. В надпреварата се впуснаха 3084 участника от 45 държави и от 288 клуба.

В Будапеща участвахме с 281 заявки и 91 състезатели от четири клуба. Те грабнаха 37 златни, 31 сребърни и 53 бронзови медала.

Пред нас се класираха отборът на Украйна с 205 медала (65-64-76), както и първенецът и домакин Унгария с 288 (87-88-113).

В класирането по клубове отново място на почетната стълбичка за България. Родният „Стар Тийм“ се класира трети след завоювани 66 медала – 17 първи, 18 втори и 31 трети места в дисциплините пойнтфайтинг, лайт контакт и киклайт контакт. Това е най-доброто представяне на клуба на Световна купа.

Медалистите на „Стар тийм“

СК „Масару“ зае шестата позиция в общото класиране след 32 медала от 25 бойци в същите три дисциплини – по 10 златни и сребърни, както 12 бронзови отличия.

Бойците на „Масару“

На 10 шампионски титли се радват и от СК „Радулов“, който успя да влезе в топ 10 на отбори, добавяйки 3 сребърни и 9 бронзови отличия.

Със златни медали от организаторите бе наградена съдийската група от България за добре свършената си работа.