Начало Кикбокс и муай тай Българин завоюва Европейска купа по кикбокс

Българин завоюва Европейска купа по кикбокс

0

Доброслав Радев прибави още едно отличие към спортната си визитка. Националът на България стана шампион на Европейската отворена купа по кикбокс в Белград, Сърбия. Турнирът се проведе този уикенд.

Състезателят на клуб „Патриот“ от град Дупница постигна три поредни успеха, за да триумфира с титлата в категория до 75 кг, стил К1. Той записа последователни и категорични победи срещу бойци от Сърбия, Черна Гора, а на финала се наложи над състезател от Словакия. След последната му битка,  Радев и треньорският му щаб са били посетени от световната кикбокс легенда Семи Шилт, който е дошъл лично да стисне ръката на българина.

За Доброслав Радев няма да има много време за почивка, тъй като скоро му предстои следващото предизвикателство. Още този месец – на 30-ти март, той ще се изправи в професионална среща по кикбокс. Боецът от „Патриот“ ще атакува нов пояс – Балканската титла на W.K.U. Негов съперник ще бъде гръцкият шампион Христос Аврамидис, който ще защитава титлата си в категория до 75 кг, стил К1.

Радев е европейски шампион по кикбокс, сребърен медалист от световното по кикбокс, два пъти носител на Световна купа, Балкански шампион и многократен Републикански шампион. На професионалната сцена е с актив от 4 поредни победи, като две от тях са с нокаут.