Начало Кикбокс и муай тай „Бултрас файт клуб“ завоюва 22 медала пред родна публика

„Бултрас файт клуб“ завоюва 22 медала пред родна публика

0

Пловдивският боен клуб „Бултрас файт клуб“ изпрати един много успешен уикенд, в който се отличи с перфектна организация на Държавното първенство по кикбокс в К1 и всички татами стилове, а бойците от тима стигнаха до 22 медала.

Първенството, което бе последно за 2022 г. от календара на Българска конфедерация по кикбокс и муай тай, се проведе за втора поредна година в града и с домакинството на „Бултрас файт клуб“.

Пловдивският клуб стигна до 5 златни, 4 сребърни и 3 бронзови медала в стил К1, което им отреди второ място в крайното отборно класиране. В леките стилове те прибавиха още 3 втори места и 7 трети.

С титли се поздравиха Симон Станчев, Петър Кавръков, Теодор Шиндов, Димитър Николов и Костадин Бечев.

Почетната купа на „Бултрас Инса Ойл“ бе връчена на Симон Станчев, също представител на клуб „Бултрас файт клуб“. Той стана номер 1 при юношите старша възраст в категория до 63,5 кг. на К1.

По време на церемонията по откриването на първенството бяха наградени всички 69 медалисти от Световното първенство за кадети в Йезоло (Италия). Страната ни зае историческото първо място в комплексното класиране по медали със спечелени 28 титли, 22 сребърни и 19 бронзови медала.