Начало Кикбокс и муай тай Победител в SENSHI стана републикански шампион по кикбокс и К-1

Победител в SENSHI стана републикански шампион по кикбокс и К-1

0

Един от най-талантливите кикбоксьори у нас Огнян Мирчев, който се състезава за СК „Мусаши“ с личен треньор Никола Николов, завоюва поредни златни медали и прибави нови отличия към богатата си колекция. Ботевградчанинът се окичи със златото в клас А, мъже до 63,5 кг. на провелото се Републиканско първенство по кикбокс в стил лоу кик от 23 до 25 март в град Шумен.

Преди броени дни Огнян Мирчев спечели и 11-ата си републиканска титла на състоялото се в Пловдив Републиканско първенство по кикбокс за мъже, този път в стил К-1, категория до 63,5 кг.. Родният ни талант се наложи категорично срещу представител на домакините, след като го отказа в 3-я рунд. На финала Огнян Мирчев се изправи срещу състезател на на Боен клуб „Йорк“ – Варна, където за пореден път демонстрира класата си и победи с единодушно решение. Ботевградчанинът спечели и наградата за „Най-техничен състезател“ след края на надпреварата.

„Доволен съм от постигнатото, но все още имаме работа за вършене. Продължаваме с активната подготовка, като следващото предизвикателство, което стои на пътя е Световната купа в Будапеща, Унгария от 16 до 20 май.“, сподели за balkanec.bg Огнян Мирчев.

Припомняме, че Мирчев нокаутира сърбина Предраг Мияйловица на първата галавечер SENSHI, която се проведе във Варна през февруари.