Начало Кикбокс и муай тай Страхотно представяне на СК „МАСАРУ“ в два международни турнира

Страхотно представяне на СК „МАСАРУ“ в два международни турнира

0

Поводи за гордост има тази седмица от „МАСАРУ“. Състезателите на столичния клуб по кикбокс участвахме през уикенда в два големи международни турнира – Световната купа в Амстердам, Холандия и Балканския шампионат в Босна и Херцеговина. Представянето им бе отлично.

На Световната купа в Холандия, в която се състезаваха 1200 бойци, тимът зае втората позиция в крайното отборно класиране и то при дебютното си участие в надпреварата. Отборът бе воден от треньорите Иво Деспотов и Стефан Костадинов и постигна 8 първи места, 2 втори и 2 трети места. Сред медалистите са Светослав Прокопов,  Петър Димитров, Светослав Андреев, Калина Бояджиева, Георги Алексиев, Владимир Ненов, Калоян Божанов и Николай Петров.

На Балканския шампионат за младежи, юноши, девойки и деца, в който участваха 88 отбора от 15 страни и общо 413 кикбоксьори,  „МАСАРУ“ зае четвъртата позиция в крайното отборно класиране с общо 19 медала – 12 златни, 4 сребърни и 3 бронзови отличия. В мъжкото направление сме на втора позиция, а при дамите – на седма.