Начало Кикбокс и муай тай Тижани Безтати победи Стоян Копривленски в бой за титлата

Тижани Безтати победи Стоян Копривленски в бой за титлата

0

Шампионът на GLORY в лека категория – Тижани Безтати, защити пояса си срещу Стоян Копривленски. Мароканецът спечели битката с разделено съдийско решение.

Двамата изиграха много динамични и равностойни пет рунда в Арнем, Нидерландия. До последния рунд резултатът беше 2:2 в картите на реферите, но последните пет минути са наклонили везните в полза на шампиона.

Първата част беше с предимно разузнавателен характер, можеше да отиде и в двете посоки. Вторият рунд Безтати имаше по-добрите попадения с изключение на последните 10 секунди, в които Копривленски заби страхотна серия от три крошета, а хай кик пропусна на милиметри.

Третият рунд отиде категорично на сметката на Стоян. Българският боец вкара много добри удари и успя да разклати съперника си, което видимо го изнерви. Четвъртата част отново беше много равностойна, а след нея стана ясно, че картите са 2:2. Така се стигна до пети рунд, в който Снайпера се бори до край, но съдиите вдигнаха ръката на неговия съперник.