Начало Кикбокс и муай тай Вокил с четири медал от Държавното първенство по кикбокс

Вокил с четири медал от Държавното първенство по кикбокс

0

С четири отличия си тръгнаха състезателите на „Вокил“ от Държавното първенство по кикбокс в стил фул контакт. Надпреварата, която се проведе в спортна зала „Олимпиада“ в град Каварна, бе организирана от Българска Конфедерация по Кикбокс и Муай тай, а домакинството бе поверено на спортен клуб „Ринг“ с председател Ердоан Демиров.

Три златни и един сребърен медал е равносметката за „Вокил“ с треньори Петър Петров и Димитър Георгиев. При мъжете титлата завоюва Яни Янчев с блестящото си представяне в категория до 71 килограма. Той постигна три поредни победи, една с нокаут и две с категоричното 3:0 съдийски гласа. Във финала безапелационна победа над Николай Велчовски от СК „Победа“ (гр. Враца).

Златото грабна и Николай Димитров при 17-18 годишните, категория до 71кг. След много оспорван двубой срещу Никола Увалиев от СК „Ахил“,  Димитров спечели с 2:1 съдийски гласа.

С републиканската титла за трета поредна година се окичи Виктор Илиев, който триумфира п ри 13-14 годишните, категория до 60 килограма. Той буквално отказа своя противник Стивън Петров от СК „Спартак 2014“ с мощен удар след 30 секунди игра

Венцислав Кондов стигна до финал в категория до 37 години при 11-12 годишните. Там негов противник бе Страхил Великов от СК „Йорк“, като Кондов отстъпи и си тръгна със сребърното отличие.

„Поздравявам треньорите и момчетата, които са страхотни и се справиха блестящо“, заяви председателя на клуба Галин Димов.

За състезателите от „Вокил“ няма да има почивка, като за Яни Янчев и Али Юзеир предстоят двубои при професионалистите на 30-ти ноември. През месец декември ще се проведе Държавното първенство по муай тай (6-8 декември) в гр. Нова Загора, с което спортният календар на Българска Конфедерация по Кикбокс и Муай тай за 2019 г. ще завърши.