Начало Други България с 16 златни медала в първия ден на Мултиевропейското
1

България с 16 златни медала в първия ден на Мултиевропейското

1

Повече от отлично започна второто издание на Мултиевропейското първенство по таекуондо, което се провежда в София. Три златни медала, един сребърен и два бронзови спечелихме в дисциплината спаринг, а към тях прибавяме и отборно злато за националния отбор в техническото чупене. В отделните категории на тази дисциплина пък българите взеха общо 42 медала, 13 от които златни.

Ерика Карабелова взе категорична победа срещу представителка на Турция и грабна златото при момичета до 36 кг Елина Крумова се наложи в българския финал над Цвети Славова при момичета до 37кг.

При момчета до 36кг Станислав Митков направи невероятен мач с много обрати в резултата, но в крайна сметка победи руснак и взе златен медал. Даниел Николов  и Вук Манич спечелиха бронзови медали  при момчета до 40 кг.

Днес най-голямото спортно събитие, в което участие взимат над 2000 състезатели от над 50 държави, продължава с дисциплината кадети. От 14:00 часа е официалното откриване, на което ще присъстват министърът на спорта Красен Кралев, шефът на родната федерация Слави Бинев, председателят на WT Сакис Прагалос, както и много олимпийски и световни шампиони.