Начало Други Красен Кралев награди призьорите от европейското по таекуондо до 21 г. и за кадети
0

0

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев се срещна с медалистите от Европейското първенство по таекуондо до 21 години, Европейското първенство по таекуондо за кадети и техните треньори.
Той връчи на младите състезатели почетни медали на министерството.

Никол Чорбанова завоюва сребърен медал в категория до 49 кг на Европейското първенство до 21 години, което се проведе в Грозни (Чечня).

Състезателят на СК „Гладиатор“ Митко Джорджев спечели бронзов медал. Той е водач в световната ранглиста за юноши в категория до 68 килограма.

Неговият брат Александър Джорджев пък стана европейски шампион за кадети в Румъния, като спечели финала със счупена ръка. Александър се състезава в категория до 53 кг и освен златото спечели и приз за най-техничен състезател.

Даниел Ладжев стана европейски вицешампион за кадети в категория до 41 кг.

На срещата присъстваха още президентът на БФТаекуондо WTF Слави Бинев, който по време на първенството за кадети стана пълноправен член на УС на Европейската федерация по таекуондо, и тримата треньори на младите надежди – Христо Михалчев, Георги Господинов и Димитър Аврамов.

Слави Бинев представи пред министър Кралев целите пред БФ Таекуондо – квоти за Олимпиадата в Токио 2020 и завоюване на медали от най-висшия спортен форум.