Начало Киокушин България е на второ място в света по киокушин карате

България е на второ място в света по киокушин карате

0

България има още една световна шампионка по киокушин след втория ден от провеждащото се в Испания първенство на Международната федерация по карате (IFK).

Националната състезателка на Българска карате киокушин федерация Ия Костова триумфира на финала в категория до 55 килограма при жените. Родната каратистка победи на финала украинката Ана Издебска, която има участие на SENSHI. Така представителка на „Шогун“ (София) стъпи на световния връх.

Другият ни представител днес Кристиян Дойчев загуби финала в категория до 90 килограма при мъжете от коравия швед Йонас Росин, който доби популярност у нас от лагерите на Професионалната лига на KWU.

Така страната ни завърши на второ място в класирането с общо три златни, три сребърни и два бронзови медала. На първо място е Казахстан с много повече изпратени участници.

Вчера със злато се окичиха Никол Харизанова в категория до 65 килограма при жените до 21 г. и Моника Стоянова в категория до 55 килограма в същата възрастова група .

Николай Станчев (до 75 кг) и Виктор Колев (над 75 кг) взеха сребърни медали при юношите до 18 години, а два бронзови медала завоюваха девойките ни до 18 г. Дилара Фейм в категория над 55 килограма и Теодора Попова в категория над 60 килограма.

Красиан Митев Красиан Митев е роден на 25.06.1995 година в град София. Учи Право в Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като редактор в сайта Sportnamasa.com от февруари до юли месец 2017 година. От септември месец 2017 година е част от първия български спортен сайт Topsport.bg. В началото на октомври месец 2018 година започва работа в популярния портал за бойни спортове - Boec.BG, а и за международната му версия Boec.COM.