Начало Бокс Станимира Петрова с първа купа „Балкан“

Станимира Петрова с първа купа „Балкан“

0

Златното момиче на родния бокс – Станимира Петрова, спечели първата си купа „Балкан“ в кариерата си.

28-годишната боксьорка, която преди малко повече от месец взе злато на Европейски игри в Беларус, победи на финала в кат. до 57 кг. Каролин Вейре от Канада с 4-1 съдийски гласа.

Снимка: БФ Бокс

Още три момичета от националния ни отбор завоюваха златни отличия от международния турнир за жени „Балкан“.

В дългоочаквания сблъсък при 48-килограмовите младата ни ръкавица Еми-Мари Тодорова победи опитната Севда Асенова с 4-1. Бронзовата медалистка от Европейските игри в Минск – Габриела Димитрова, се наложи над Елена Савелева с 3-1 на финала в категория до 51 килограма. Третото злато отиде при Мелек Закифова (48), която се справи с Диана Пасат от Румъния.

Освен четирите злата, девойките ни грабнаха и два сребърни и два бронзови медала.

Със сребро се поздравиха Златислава Чуканова (54), която във финала загуби от Карина Тазабекова (Рус) с 1-4 и Деница Елисеева (64), претърпяла поражение от Александра Ордина (Русия). Бронзовите ни медалистки са Аслъхан Мехмедова (60) и Мелис Йонузова (69).