Начало Борба Джемал Али остана без медал от европейското в Рим

Джемал Али остана без медал от европейското в Рим

0

Националът ни по свободна борба Джемал Али загуби малкия финал в категория до 79 килограма. Той отстъпи пред украинеца Васил Микхайлов с 7-0 точки.

Родният боец започна битката по-пасивно и бе наказан, а след това допусна и събаряне за две точки. През втората част представителят ни се опита да вдигне темпото на игра и да атакува по-агресивно, но с още две поваляния Микхайлов отбеляза четири точки и в последната минута на двубоят умело пази резултата.

Али загуби полуфиналния си сблъсък от представителя на Беларус Махамед Каджимахамедов в петък. Преди да се срещне с Каджимахамедов, Джемал победи убедително с 9:0 точки Ерик Райнбок (Естония). Това се случи в четвъртфинална схватка, а преди това родният боец надви  Андрюс Мазейка (Литва) с 9:7.

В утрешния ден от шампионата на стария континент Владимир Дубов ще спори с Гиоргис Пилидис за място на малкия финал в категория до 61 килограма. При 74-килограмовите Мирослав Киров очаква победител от репешажи за битка за бронзов медал, а Ахмед Мамагаев също ще участва на репешажи в категория до 86 килограма.

Схватките започват от 12:00 българско време и ще бъдат отразявани в Boec.bg.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".