Начало Борба Вангелов остана на крачка от медал

Вангелов остана на крачка от медал

0

Българският борец в категория до 57 килограма Георги Вангелов не успя да се добере до медал от Европейското първенство за мъже и жени в Рим.

Той загуби битката за бронз срещу германеца Хорст Лехт с 3-6 точки. Родният талант поведе в резултата, но през втората част допусна няколко контра-атаки, които донесоха победата на съперника му.

Вангелов допусна загуба от Азамат Тускаев в четвъртфинален сблъсък, но си заслужи място на малкия финал след победа над испански състезател с 10-0 по-рано днес. В актива си това първенство Вангелов записа и победа над Отари Гогава от Грузия.

Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".