Начало Борба Георги Иванов заслужи златото на турнира „Дан Колов – Никола Петров“

Георги Иванов заслужи златото на турнира „Дан Колов – Никола Петров“

0

Георги Иванов стана за първи път шампион на турнира „Дан Колов – Никола Петров“.

Европейският първенец до 23 г. спечели 4 срещи, а в последната битка постигна най-бързата си победа – технически туш само за 48 сек срещу украинеца Юри Иджински в категория до 125 кг на свободния стил. Научихме от sportal.bg.

В първия мач от програмата Никол Крумова загуби с 3:4 борбата за трето място срещу алжирката Чахинез Рабах в категория до 53 кг. Във финала в категорията Ирена Бинкова загуби с технически туш за по-малко от 30 секунди от рускинята Екатерина Поляшчук. Поляшчук още в самото начало направи минаване зад гърба на Бинкова и последваха цели четири прехвърляния в нейна полза. Съдиите отсъдиха 10:0 за по-малко от десет секунди и с технически туш рускинята спечели.

В категория до 57 кг Несрин Сюлейманова беше туширана от китайката Тинг Джанг за бронзовия медал.

Георги Аначков загуби схватката за бронзов медал в категория до 67 кг с технически туш от казахстанеца Мерей Бекенов.

За другия бронз на другия тепих Димитър Георгиев получи победата без игра срещу казахстанеца Султан Асетули заради контузия на съперника.