Начало Борба Иво Ангелов започна с победа над шампиона на Хърватия
0

Иво Ангелов започна с победа над шампиона на Хърватия

0

Капитанът на националите Иво Ангелов започна победа над шампиона на Хърватия Иван Лизатович при 60-килограмовите в класическия стил на олимпийската квалификация по борба в „Арена Армеец“. Българският борец надделя с 5:0 и на четвъртфиналите се изправя срещу грузинеца Дато Чхартишвили.

Айк Мнацаканян започна с победа над молдовеца Даниел Катарага в категория до 77 кг с 3:2. След това българинът се справи и с гърка Георгиос Преволаракис. На четвъртфиналите той ще се изправи срещу грузинеца Бакури Гоголи.

При най-тежките до 130 кг Радослав Георгиев започна с победа над Лео Хередия (Доминиканска република). Българският национал надделя с 8:0. В четвъртфинален двубой той се изправи срещу финландеца Елиас Куосманен и загуби след 1:1 и предимство за съперника му, който последен спечели своята точка.

Само класиралите се на първо и второ място взимат квоти за Олимпийските игри Токио 2020. Дори и да достигне чрез репешажите до мач за бронзовия медал, то Георгиев няма как да вземе квота за Игрите.

В категория до 87 килограма Даниел Александров загуби още в квалификациите от шведа Кристофър Берг с 1:7. Сребърният медалист от европейското през 2020 година пък победи на 1/8-финалите арменеца Артур Шахинян и се класира за четвъртфиналите.

В категория до 67 кг настоящият носител на пояса „Никола Петров“ Дейвид Димитров победи Ермел Матила от Финландия с 8:5, но на 1/8-финалите отстъпи пред азера Расул Чунаев с 0:6.