Начало Борба Колежанин спечели шампионата на САЩ по борба въпреки тежка травма

Колежанин спечели шампионата на САЩ по борба въпреки тежка травма

0

Бойните спортове и борбата в частност не са за всеки.

Поредното доказателство за това дойде на провелото се колежанско първенство по борба в САЩ. Най-голямото спортно събитие зад океана отново роди спортни герои, но всички те останаха в сянката на националния шампион в категория до 56.6 кг – Спенсър Лий.

22-годишният състезател на Университета в Айова завоюва третата си национална титла, помагайки по този начин на отбора си да грабне и първото място в отборното класиране.

Третото му злато със сигурност ще се помни дълго, имайки предвид обстоятелствата, при които го спечели. След победата си на финала в неделя с 7:0, свободнякът разкри, че преди 8 дни е скъсал напълно предна кръстна връзка на коляното си.

Не исках да казвам на никого, но скъсах предна кръстна връзка на коляното си„, сподели след убедителното си представяне борецът.

Каквото-такова. Не исках да се оправдавам с това, майната им на оправданията. Те са за женчовците„, допълни Лий.

Златното момче на Айова се намира в умопомрачителна серия от 35 поредни победи, в които е отбелязал 430 точки и е допуснал едва 40.

Победата в колежанското първенство му дава право на участие в олимпийските пресявки на САЩ, но националният шампион сподели, че все още не знае дали ще може да участва.