Начало Борба Сали Салиев спечели бронз от европейското по борба за младежи

Сали Салиев спечели бронз от европейското по борба за младежи

0

Сали Салиев спечели бронзов медал от европейското първенство по борба за младежи и девойки до 20 години, което завърши в неделя в испанския град Сантяго де Компостела.

В мача за третото място в категория до 92 килограма в свободния стил Салиев надигра с 5:2 точки унгареца Кристиан Ангял.

Българинът поведе с 3:0 точки в самото начало на схватката, но Ангял осъществи успешна атака за две точки точно преди почивката в мача. Във вторите три минути Салиев бе по-свежият борец на тепиха и с още една успешна атака в последната минута си гарантира медала.

По-рано през деня другите двама български борци, които имаха шанс за медал, допуснаха загуби в репешажите. В категория до 61 килограма Денис Наим загуби с 5:9 точки от унгареца Золтан Мижей, докато при 86-килограмовите Слави Стаменов отстъпи с 5:8 на Торнике Самхарадзе.

С отличието на Салиев България приключи участието си на шампионата в Сантяго де Компостела с два бронзови медала. Другият бе спечелен от Ванеса Георгиева в категория до 72 килограма при девойките.