Начало Борба Юи Сусаки продължава да доминира на тепиха и завоюва ново злато в Загреб

Юи Сусаки продължава да доминира на тепиха и завоюва ново злато в Загреб

0

Юи Сусаки (Япония) остана недостижима в борбата за пореден път, тъй като тя спечели златния медал в категория до 50 кг., завършвайки всяка от петте си опонентки с технически туш.

Нейната опонентка във финала и световна бронзова медалистка Зияи Фенг (CHN) имаше подобни резултати, като завърши трите си срещи с технически туш, но претърпя загуба с 10-0 от Сусаки на финала.

На Световното първенство Фенг затрудни Сусаки и загуби само с 4-2, но Сусаки каза, че това не е голяма работа.

Сега нямам контузия“, каза Сусаки. „След Световното първенство планирах много за Фенг.

24-годишната японка е направила пътуване в Европа, в което е тренирала в Германия и Франция.

Искам да тренирам с чуждестранни спортисти и да познавам стила им“, каза тя. „Имам Олимпиада, така че искам да усетя силата на чуждестранните борци, как да се боря с тях, как да планирам срещите с тях. Имах страхотно преживяване.“