Начало Борба Юлияна Янева на 1/2-финал на Европейското по борба

Юлияна Янева на 1/2-финал на Европейското по борба

0

Националката на България – Юлияна Янева (72 кг), си осигури участие на полуфиналите на провеждащото се Европейско първенство по борба за мъже и жени в Полша.

Златната медалистка от Световната купа в Белград през 2020 г. спечели четвъртфиналния си мач срещу германката Мария Селмайер с безапелационното 6:0.

Родната машина показа безупречни действия във фаза защита и на три пъти успя да „превземе“ гръба на своята съперничка, което ѝ осигури среща с полякиня или италианка на 1/2-финал.

Победа в първия си мач на първенството записа и София Георгиева (65 кг). 25-годишната ни националка се справи със съпротивата на Хена Йохансен от Швеция, побеждавайки с 8:2.

uww.org

Скандинавката започна по-добре срещата и първа записа две точки срещу актива си, но през втория период София показа съвсем различно лице и изцяло доминира. Така на 1/4-финал родената в Шумен състезателка ще се бори срещу азербайджанката Ирина Нетреба.

За наше съжаление, другите ни две участнички в ранната сесия претърпяха поражения.

Представителката ни в кат. до 55 кг – Сезен Белберова, загуби репешажа си с украинката Кристина Демко. Републиканската шампионка от януари тази година отстъпи с минималното 2:1, като всичките три точки в срещата дойдоха след предупреждения за пасивност.

Евелина Николова (57 кг), също претърпя загуба. Световната бронзова медалистка от 2015 г. загуби чрез технически туш от Ирина Курачкина от Беларус.

Напомняме ви, че във последната вечерна сесия от четвъртия ден на Европейското първенство ще има два финала с родно участие.

Миглена Селишка (50 кг) ще спори за златото срещу Мария Стадник от Азербайджан, а Биляна Дудова (59 кг) ще трябва да се справи с рускинята Вероника Чумикова, за да се поздрави с първото място.