Начало Бокс Амир Хан ще се бие срещу бивш ММА боец в Саудитска Арабия

Амир Хан ще се бие срещу бивш ММА боец в Саудитска Арабия

3

Бившият световен шампион в супер лека категория Амир Хан (33-5) ще вземе участие в демонстративен боксов мач срещу бивш състезател по ММА от Индия, твърдят различни британски източници.

Съперник на Хан ще бъде Неераж Гойат, който е бил ММА боец, а от 8 години се изявява и на професионалната боксова сцена. Демонстративният двубой между двамата ще се проведе на 27-ми юли в Саудитска Арабия, като той ще бъде главното събитие на вечерта, която ще противопоставя съперници между Пакистан и Индия.

Самият Хан през последните няколко дни е в арабската държава, където текат преговорите между него и представители на домакините. Бившият носител на купа „Странджа“ се очаква да прибере около 7 милиона паунда за приятелската среща.

За последно британецът от пакистански произход се би на 20 април срещу Терънс Кроуфърд, като американеца бе с няколко класи над съперника си. Мачът обаче ще бъде запомнен с отказването на Хан, който получи удар в областта на слабините и след 6-7 минутна почивка отказа да продължи двубоя, който до този момент бе изцяло в полза на Кроуфърд.

Снимка: БТА

Неераж Гойат е на 27 години и ММА активът му е 2 победи и 0 загуби. През 2011 г. прави дебюта си между въжетата, като сегашният му актив е 11 победи, 3 загуби и 2 равни. Той е определян за най-добрият боксьор на Индия в полусредната категория и се намира на 21-во място в ранглистата на WBC.

Крайният изход от двубоя няма да бъде вписван в нито една визитка, като също така се очаква да няма и съдии край ринга.