Начало Бокс Българин ще боксира за злато на Европейското в Италия
0

Българин ще боксира за злато на Европейското в Италия

0

Викторио Илиев ще атакува титлата на Европейското първенство по бокс за юноши и девойки в Монтесилвано, Италия. Талантът ни при 57-килограмовите се класира за финала на шампионата и ще има възможност утре да спечели златния медал.

Родният национал продължи с отличното си представяне, след като сломи съпротивата на англичанина Люк Камерън. Илиев се поздрави с бляскава победа с 4:1 съдийски гласа, като показа характер и воля, за да стигне до успеха.

Така във вторник вечер Викторио ще боксира за титлата в своята категория. Той ще се изправи срещу азербайджанеца Махамадали Гасимзаде. Двубоят е седми в програмата, която стартира от 19:00 часа. Срещата може да се наблюдава на Youtube канала на EUBC.

Останалите ни трима полуфиналисти спечелиха бронзови медали в категориите си. С отличия се поздравиха Силян Попов (46 кг), Ангел Димитров (48) и Алейна Мехмед (80).