Начало Бокс България на първо място по медали на Купа „Странджа“

България на първо място по медали на Купа „Странджа“

0

България е отборен шампион на 72-ото издание на купа „Странджа”. Надпреварата завърши в събота, 27-ми февруари, в столичната зала „София“. В нея участваха над 300 боксьори от 35 държави и от пет континента.

България е на първа позиция в класирането по медали на страните със своите 8 отличия – пет златни и три бронзови. Второто място е за боксьорите на Узбекистан, които спечелиха 3 златни и 3 бронзови отличия. Третото място е за Украйна – 1 златен, 3 сребърни и 2 бронзови медала.

С титли се окичиха Стойка Кръстева (51 кг), Станимира Петрова (57 кг), Даниел Асенов (52 кг), Хавиер Ибаниес (57 кг) и Радослав Панталеев (91 кг). Трети места пък заеха Светлана Каменова (57 кг), Мелис Йонузова (69 кг) и Петър Белберов (+91 кг).

Общо 7 държави спечелиха титли от купа „Странджа”. Освен България, Узбекистан и Украйна, това сториха още Русия, Казахстан, Бразилия и САЩ.