Начало Бокс Ударен старт за Даниел Асенов на Купа „Странджа“ (СНИМКИ)

Ударен старт за Даниел Асенов на Купа „Странджа“ (СНИМКИ)

0

С категорична победа започна участието на Даниел Асенов в най-стария европейски турнир по бокс за Купа „Странджа“. Многократният европейски шампион се наложи с 5-0 съдийски гласа над Якуб Сломински от Полша в първата си среща от категория до 52 килограма.

Тайсъна бе видимо по-добрият боксьор, като през целия мач в столичната зала „София“ засипваше опонента си с удари. Във втория рунд обаче той стресна треньори и фенове, след като при сблъсък на главите със съперника, му се отвори лека аркада. От щаба ни обаче увериха, че раната не е тежка и Асенов ще може да продължи участието си в турнира.

На четвъртфиналната фаза Даниел Асенов ще се изправи срещу Байоку Башким от Косово. Двубоят е предвиден за следобедната сесия на 23-ти януари, четвъртък.

Загуби в първия ден претърпяха другите ни двама представители в категория до 52 килограма Ергюнал Сабри и Шабан Димитров. Сабри, който е европейски шампион за младежи от София 2019, падна от Фабрицио Капай (Италия), а Димитров бе победен от Дмитри Суходолшчи (Молдова).

Двукратната европейска шампионка Мелис Йонузова започна с победа при дамите на Купа „Странджа“. В категория до 69 килограма родената в Омуртаг боксьорка се справи с белгийката Ошин Дерю с 5-0 съдийски гласа. Мелис проведе срещата изключително агресивно, като влезе в атака от първия гонг. И в трите рунда българката бе по-активната на ринга. Така Йонузова се класира на четвъртфиналите, където в четвъртък следобед ще се изправи срещу Маделин Ангелсен от Норвегия.

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев и президента на федерацията по бокс Красимир Инински официално откриха 71-вото издание на турнира за Купа „Странджа“. Надпреварата се провежда в зала „София“ в Борисовата градина при свободен вход до полуфиналите.

„За мен е огромно удоволствие за поредна година да дам началото на най-стария боксов турнир. Вече 71 години на наша територия среща си дават най-добрите боксьори в света. Пожелавам на всички участници успех както на турнира, така и на олимпийските квалификации. На съдиите също пожелавам да спечелят доверието на МОК и да бъдат селектирани за олимпийските игри в Токио“, заяви Кралев.

„В тази олимпийска година турнирът Купа „Странджа“ е добра проверка за боксьорите ни преди квалификациите за Токио 2020. Бъдете здрави и нека най-добрият победи“, пък заяви от своя страна президентът на федерацията по бокс Красимир Инински.