Начало Бокс Чад Мендес ознаменува дебюта си в BKFC със звучен нокаут (ВИДЕО)

Чад Мендес ознаменува дебюта си в BKFC със звучен нокаут (ВИДЕО)

0

Бившият трикратен претендент за титлата на UFC в категория „перо“ – Чад Мендес, със сигурност ще запомни първия си мач в организацията за битки с голи ръце „Bare Knuckle Fighting Championship“.

36-годишият амеирканец, който прекрати ММА кариерата си през 2018-та, се завърна под светлините на прожекторите с победа над Джошуа Алварес чрез технически нокаут в четвъртия рунд.

Срещата бе част от подгряващите мачове на събитието „Knucklemania 2“, което се проведе в Флорида, САЩ.

Бившият боец на UFC бе с класа над противника си и още от самото начало на двубоя се видя, че Алварес ще има тежка и дълга нощ. КОмжинациите на Мендес почти винаги попадаха в целта, а защитата на ветераът също бе на добро ниво.

В самия края на вотрата част Мендес стовари буртален десен прав в муцуната на опонента и Алварес се оказа на земята, но мачът продължи.

Упражнението се повтори и в трети рунд, когато бързината на Мендес отново му позволи да съкрати дистанцията между него и Алварес, а Джошуа отново изпадна в нокдаун.

Всичко приключи в четвъртата предпоследна част, която започна с пореден нокдаун на сметката на Алварес. Опонентът му обаче отново показа желязна брадичка и воля да продължи, но минута и половина след началото на частта Мендес сложи край на спора след зверско дясно кроше в брадата на Алварес.

Друго бившо лице на UFC – Майк Пери, също записа победа в главния подгряващ мач от галата. „Платинения“ надви Джулиан Лейн чрез единодушно съдийско решение (48-46, 48-46 и 48-46).

Пери също дебютира във водещата органзиация за мачове с голи ръце, след като през ноември 2021-ва участва в „Траяд Комбат 1“, където подгряваше Кубрат Пулев и Франк Мир.