Начало Бокс Два сребърни медала за България от Европейското по бокс

Два сребърни медала за България от Европейското по бокс

0

Чифт сребърни отличия спечелиха родните боксьори в последния ден от Европейското първенство по бокс за юноши и девойки, което се провежда в зала „София“.

За съжаление, и двамата ни финалисти в обедната сесия записаха загуби. Първа на ринга се качи единствената ни представителка при девойките Румяна Александрова (50 кг).

Състезателката от школата на Локомотив София загуби от рускинята Дариа Косткина. Нашето момиче не влезе добре в мача и още в първата минута получи отброяване след силен удар в главата. Същата процедура се повтори още два пъти в първия рунд и реферът прекрати двубоя.

Сходна съдба сполетя и първият ни финалист при юношите – Серги Владойану (70 кг).

bgboxing.org

16-годишният ни национал загуби чрез единодушно решение от украинеца Олександър Балабин. Владойану, който също е от БК Локомотив София, показа добри неща между въжетата, но атаките на украинеца бяха по-бързи и силни.

След изиграването на пълните 6 минути съдиите край ринга отсъдиха 5:0 в полза на Балабин.

В следобедната сесия трима българи ще спорят за злато – Кристиян Цветанов (46 кг), Тони Сотиров (60 кг) и Кирил Борисов (+80 кг).