Начало Бокс Мани Пакиао потвърди намерението си, че иска да се впусне в борбата за олимпийското злато

0

Шампионът в различни категории и жива боксова легенда Мани Пакиао потвърди, че иска да се опита да спечели златен медал на Олимпиадата.

Новините за целите на Пакиао се появиха за първи път през август, когато единственият бивш световен шампион по бокс в осем дивизии заяви, че иска да спечели златото на Олимпийските игри в Париж през 2024 г.

Говорейки чрез Rappler на старта на Maharlika Pilipinas Volleyball League, 44-годишният боксьор чиято професионална бойна карта има 62 победи, осем загуби и три равенства, повтори твърденията си.

Аз чакам това и съм развълнуван.”

Той добави, че битката на Олимпийските игри винаги е била цел, когато за първи път е започнал да се боксира като тийнейджър.

От самото начало отидох в Манила, за да бъда част от отбора на Филипините, но не ме избраха, бях отхвърлен защото казаха, че не съм добър. Сърцето и желанието ми жадуват да спечеля златен медал на Олимпиадата.”