Начало Бокс Севда Асенова и Габриела Димитрова с титлите от държавното по бокс

Севда Асенова и Габриела Димитрова с титлите от държавното по бокс

0

Севда Асенова и Габриела Димитрова тримфуриха с титлите в категориите си от Държавния личен шампионат по бокс за жени и девойки в Русе. Всички медалисти във възрастовата група „жени“ бяха определените вчера в зала „Дунав“.

Националката Севда Асенова стана шампионка в родния си град. Във финала при най-леките (48 кг) русенката се наложи с 2:1 над Еми-Мари Тодорова от ЦСКА. Друга местна представителка и  също националка – Габриела Димитрова, категорично стигна до златото след 3:0 над Пламена Димова от Варна с 3:0.

Останалите срещи за титлите също се решиха след 3:0 съдийски гласа. Аслъхан Мехмедова е номер 1 в категория до 60 кг след победа над Десислава Костадинова. Сара Моханади грабна златото при 64-килограмовите, след като спечели финала срещу Кандела Кокал. А при най-тежките (+81 кг) Михаела Николова пречупи Силвия Димова в битката за трофея.

Надпреварата продължава и днес, но с финалите при девойките.

Резултати от полуфиналите може да видите ТУК

Програма за финалите може да видите ТУК

Финалите при девойките от Държавния личен шампионат по бокс в Русе стартират днес от 10:00 ч. в зала „Дунав“. По програмата ще се изиграят осем срещи.