Начало Бокс Тинко Банабаков и Ерджан Шабанов с шампионските титли по бокс

Тинко Банабаков и Ерджан Шабанов с шампионските титли по бокс

0

Тинко Банабаков и Ерджан Шабанов са първите шампиони от Държавното лично първенство по бокс, което се провежда в базата „Спортпалас“ във Варна. Шампионатът е във всичките 10 олимпийски категории, а организатори са Българска федерация по бокс и варненският клуб „Корнер“.

В съботния ден бяха излъчени златните медалисти в две категории – при 52 и 56 килограма. Националът Тинко Банабаков категорично надигра Валентин Иванов с 3:0 съдийски гласа, а Ерджан Шабанов спечели по-горната категория с 2:1 срещу Николай Василев.

В останалите категории днес се играха полуфинали, а срещите за титлите са в неделя. Във всички срещи продължиха фаворитите, сред които и националите Петър Белберов, Благой Найденов, Кирил Русинов, Радослав Панталеев.