Начало Бокс Злато и сребро за боксьорите ни в Молдова

Злато и сребро за боксьорите ни в Молдова

0

Един златен и един сребърен медал завоюваха националите ни по бокс на последния ден от  международния турнир за младежи „Андрей Малик“ в Молдова.

Ергюнал Сабри спечели златното отличие в Тираспол (Молдова), след като на финал в категория до 49 килограма боецът ни победи Метехан Адъгюзел от Турция. Сабри е родом от Кърджали и е част от боксов клуб „Арда“, внук на покойния бивш републикански шампион по вдигане на тежести Али Устов. През 2017 година в Албена печели европейската титла за юноши до 17 год.

Николай Маринов в категория до 56 килограма загуби финалната си среща от представител на домакините и взе сребърен медал.

Източник: БФБокс

тагове:
Boris Tonev Многократен шампион на национални и международни шампионати по бразилско джу-джицу за мъже и юноши. Шампион по бокс за юноши. Студент във Факултета по журналистика и масова комуникация към СУ "Св. Климент Охридски".