Начало Карате България триумфира на Европейското по шотокан карате

България триумфира на Европейското по шотокан карате

0

България триумфира на XIII-тото Европейско първенство по Шотокан Карате. Със общо 137 отличия, от които 46 златни, 45 сребърни и 46 бронзови медала, страната ни постигна исторически успех и зае челната позиция по брой медали на престижния шампионат.

XIII-тото Европейското първенство по Шотокан Карате се проведе от 27 до 30 април в комплекс АкваЛайф Спорт в Кранево и беше организирано от World Shotokan Federation /WSF/, съвместно с Българска Национална Федерация по Карате /БНФК/.

Второ място в класирането зае Грузия с общо 118 медала, а на трето се нареди Азейберджан с 67 отличия.

Тази година в надпреварата в Кранево участваха над 410 състезатели от 17 държави, сред които: Австрия, Азербайджан, Хърватска, Италия, Румъния, Турция, Гърция, Украйна, Северна Македония и други. В рамките на състезанието се проведоха над 1000 участия.

В XIII-тото Европейското първенство по Шотокан Карате България беше представена от близо 150 състезатели във всички възрастови групи.

В петък (28.04.23 г.) състезанието започна с най-малките участници до 14 години.  През втория състезателен ден играха кадети и джуниори, а мъжете, жените и ветераните премериха сили днес.

Миналата година, в рамките на XII-тото Европейско Първенство по Шотокан Карате, България завоюва 109 медала в първенството – 26 златни, 25 сребърни и 58 бронзови, с 28 по-малко от тазгодишното представяне на страната ни.