Начало Карате Горанова остана единствената ни надежда за медал от Световното

Горанова остана единствената ни надежда за медал от Световното

0

Ивет Горанова остана единствената ни надежда за медал от Световното първенство по карате. Шампионатът се провежда в Дубай, като завършва в събота.

До този развой се стигна, след като днес националният ни тим за мъже допусна ранно поражение и отпадна от надпреварата на „кумите” отборно. Тодор Настев, Пламен Диков, Стефан Петков, Роберто Петров и Симеон Стойчев отстъпина по драматичен начин с 2:3 срещи от Тайван. Битката бе от втория кръг на турнира. Васил Ривов, който зае седмо място, индивидуално, не беше в състава заради контузия на рамото.

Така Ивет Горанова остана с единствен шанс за медал от Световното първенство. В категория до 55 килограма Олимпийската ни шампионка от Токио ще спори за бронзовото отличие. Тя ще се изправи в събота от 10:00 часа сутринта срещу Дженифър Варлинг от Люксембург.