Начало Карате Ивет Горанова остана със среброто на Европейското по карате

Ивет Горанова остана със среброто на Европейското по карате

0

Олимпийската шампионка по карате Ивет Горанова не успя да спечели златен медал на Европейското първенство, което се провежда в Газиантеп, Турция.

22-годишната българка отстъпи на украинката Анжелика Терлюга във финалния мач в категория до 55 кг в стил „кумите“, който бе повторение на срещата за златото в Пекин. За наше съжаление, този път родната каратека не успя да се справи с опонентката си и загуби с 11:3.

Срещата започна прекрасно за Горанова, която набързо поведе с 2:0 след две поредни точки. Терлюга предпочиташе да играе на контри и с течение на времето това ѝ решение започна да се отплаща. Терлюга на свой ред записа „юко“, последвано от ипон и резултатът вече бе 4:2 в полза на Анжелика.

Ивет съумя да върне една точка, но последната минута и половина бе изцяло за украинката, която записа още 7 точки за крайното 11:3.

Европейското първенство за мъже и жени в Турция продължава до 29-и май. В него участват 510 състезатели от 45 държави.